Domácí

Maminka cestu do porodnice nestihla, Toníka porodila na trávníku

Nečekané půlnoční překvapení zažili zdravotníci frýdecko-místecké nemocnice. Na trávníku před budovou se narodilo miminko. Toníčkovi na svět pomáhali zdravotníci i tatínek.

Sotva maminka přijela s partnerem k hlavnímu vchodu frýdecko-místecké nemocnice, vystoupila a lehla si na trávu. Na pomoc rychle přispěchal personál nemocnice. "Všimla si ji recepční i kolega ošetřovatel, který procházel kolem," prozradila mluvčí nemocnice Jana Březinová. 

Toníčkovi na svět pomáhali nejen oni, ale i nastávající tatínek. Společně ho pak zabalili do ručníků a deček, které měla maminka v porodní tašce. Ženu i s miminkem si pak převzal porodní tým do své péče.

Související obsah

 

Novorozený chlapeček měří 49 centimetrů a váží přes tři kilogramy. "Personál byl nadšený, že v téhle době je i něco pozitivního a hodně je to nabilo," dodala radostně Březinová.

Podobný případ se stal loni na Třinecku. Ani tam to už rodička nestihla na porodnické oddělení. Vše se odehrálo velmi ryche. Žena porodila před nemocnicí na parkovišti a otec měl za pár okamžiků v náručí svou dceru Michalku.

Kateřina Sejková, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz