Krimi

Muž měl loveckým nožem ubodat spolubydlícího. Obvinili ho z vraždy

Jihlavští kriminalisté vyšetřují vraždu, kterou měl spáchat 36letý muž. Na ubytovně měl podle policie zaútočit nožem na 28letého spolubydlícího. Útok pokračoval i venku. Už si vyslechl obvinění a skončil ve vazbě. Napadený zemřel v nemocnici. Pokusem o vraždu se zabývají i policisté v Pardubicích.

Incident se odehrál v sobotu odpoledne v jihlavské ulici U Slunce. Policejní hlídky před ubytovnou našly těžce zraněného muže, kterého záchranáři převezli do nemocnice. Okamžitě zadrželi i muže podezřelého z útoku.

Na místě našli i lovecký nůž, kterým ho měl podle policie útočník několikrát bodnout. "V sobotu v pozdních večerních hodinách 28letý muž na následky zranění v nemocnici zemřel. Věc jsme proto začali prověřovat pro podezření ze spáchání zločinu vraždy," uved šéf jihlavských kriminalistů Pavel Kubiš.

Útoku nožem podle policie předcházela hádka mezi dvěma muži, kteří spolu sdíleli pokoj. "Na chodbě ubytovny zaútočil 36letý muž na spolubydlícího nožem a způsobil mu více bodnořezných ran na různých částech těla. Napadený muž z ubytovny utekl ven na ulici, kam ho útočník pronásledoval a v útoku pokračoval," řekla mluvčí jihlavských policistů Dana Čírtková.

Související obsah

U zemřelého nařídili soudní pitvu. Zatím není jasné, jaký byl motiv činu. Obviněný muž nebyl v minulosti odsouzený.

V pondělí policie zadrženého muže obvinila z vraždy a výtržnictví. Od soudu v Jihlavě putoval rovnou do brněnské vazební věznice. "V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až 18 let," uzavřela Čírtková.

Vážný případ řeší i kriminálka v Pardubicích. Z pokusu o vraždu obvinili 52letého muže. Ten k napadenému 61letému známému přivolal policii sám s tím, že našel zmláceného kamaráda. "Zraněný ležel v blátě, dle jeho slov dýchal, hýbal se, ale potřeboval lékařskou pomoc," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Související obsah

"Z oznamovatele se postupem času stal podezřelý, který se k napadení částečně přiznal. Teď je obviněn ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy, kde mu v případě soudem uznané viny hrozí 10 až 18 let vězení," doplnila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz