Domácí

Bezdomovec žil dva roky v cizím domě, majiteli přišla nečekaná faktura

Kuriózní případ řeší policie na Lounsku. Dva roky si tam bezdomovec užíval v domě někoho jiného. Žil v něm stejně, jako by mu dům patřil. Podle policie šlo o nevyužívané stavení, ve kterém ale tekla voda a fungovala elektřina.

Když se do domu bezdomovec v roce 2019 nastěhoval, zřejmě vůbec netušil, na jak dlouho se tam zabydlí. Až do konce února si tam vařil, koupal se, sledoval televizi, poslouchal rádio a nestálo ho to ani korunu. Zato majitele domu nezvaná návštěva přišla na 30 tisíc za spotřebovanou vodu a elektřinu.

"Poté, co majitelé policistům věc oznámili, vyjela na místo hlídka, která v domě nezvaného nájemníka objevila a zadržela. Vyšetřovatel ho pak obvinil z trestných činů krádeže a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru," sdělila k případu mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Související obsah

Zatím není jasné, jak majitelé domu na bezdomovce přišli, jestli přes nezaplacené faktury za energie, nebo je někdo na nezvaného obyvatele upozornil. Teď ho zřejmě čeká jiný komfort s mřížemi. A nejspíš až na osm let, protože se podle policie na svobodě neživil příliš čestným způsobem.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz