Domácí

Auta na vrakovišti pohltily plameny. K požáru vyjelo 15 jednotek hasičů

Předběžnou škodu ve výši pěti milionů korun měl podle hasičů způsobit noční požár autovrakoviště v obci Sluštice ve středních Čechách. Shořelo bezmála třicet vraků. Na místě zasahovalo 15 jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Hořet začalo ráno po třetí hodině. Z plamenů stoupal černý dým. Svědci slyšeli výbuchy hořících pneumatik. Požár likvidovali jak profesionální, tak dobrovolní hasiči z Benešova, Českého Brodu, Nymburku, Říčan a okolí.

Velitel zásahu si k vrakovišti kvůli většímu množství uskladněných aut nechal přistavit kontejner se speciálními hasivy. V tomto případě se jednalo o zařízení pro tvorbu hasební pěny. Při zásahu museli hasiči použít dýchací přístroje. Pěti vodními proudy snižovali intenzitu hoření. A vraky zapěňovali. S manipulační technikou záchranáři přemisťovali vraky, které oheň nezasáhl.

"Krátce před pátou hodinou byl požár pod kontrolou a pokračovalo dohašování. Po osmé hodině bylo místo požáru předáno majiteli a nařízena dohlídka jednotkou dobrovolných hasičů do 17 hodin," sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Související obsah

Shořet mělo 28 aut a dřevěný objekt. Požár způsobil zhruba pětimilionovou škodu. Ale hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 100 milionů korun. Proč začalo na autovrakovišti hořet, teď vyšetřují hasiči a policisté.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz