Domácí

Horáček, Bílá i Zagorová truchlí nad smrtí Hegerové. "Byla to legenda!"

Česko obletěla smutná zpráva, zemřela legendární zpěvačka Hana Hegerová. Lidé ji znají jako první dámu šansonu, kolegové na ni vzpomínají jako na úžasného a odvážného člověka. Podle Michala Horáčka ale Hana Hegerová ještě dlouho neodejde, její písně tu s námi budou dlouhou dobu.

"Hana Hegerová byla mimořádná osobnost po všech stránkách, byla to jedna z těch osobností, kterým se dostalo zvláštního daru, takového co mají možná v přírodních národech šamani. Takoví, kteří jsou schopni zprostředkovat komunikaci mezi naším světem a nějakým jiným, který běžní lidé nevidí, ale dokážou ho prostřednictvím těch šamanů vycítit. Ona byla mistrovská v tom, jak pracovala s těmi emocionálními rovinami. Koncerty, kterých jsem mohl být svědkem, byly vždycky velkými zážitky," vzpomíná na zpěvačku její dlouholetý přítel a kolega Michal Horáček.

Právě s ním spolupracovala na jednom ze svých alb s názvem Potměšilý host. Podle Horáčka mu právě Hana Hegerová dala možnost prosadit se mezi textaři v době, kdy byl ještě neznámý. "To nebylo jen tak, to musí být člověk odvážný. Ona tu odvahu projevila a já ctím odvážné lidi nade vše," doplnil Horáček.

"Odchází někdo, kdo byl součástí našich životů hodně dlouho, ale když to tak říkám, tak mám pocit, že ona vlastně nikam neodchází. Ty její písně s námi budou ještě hodně dlouho," uzavřel Horáček.

Související obsah

Na Hanu Hegerovou zavzpomínala například i Lucie Bílá: "Legenda, ikona, královna československého šansonu, velká dáma, úžasný člověk, to vše byla Hana Hegerová... Je mi to moc líto... Budete mi chybět."

"Milá paní Hegerová, budete mi chybět. Odnesla jste si do nebe i kus mého ostravského dětství. Nevynechala jsem jediný Váš koncert, jedinou příležitost Vás vidět. Dokonce na každé školní brigádě jsem spolužákům musela hrát na ukulele a zpívat Vaši Černou Jesii. Ať je Vám let do nebes lehký," vzkazuje zesnulé zpěvačce kolegyne z hudební branže Hana Zagorová.

Poctu jí vzdal i hudebník Adam Ďurica či slovenská rocková zpěvačka Zuzana Smatanová. "Ať Vaše křehká, krásná duše odpočívá v pokoji," napsala.

R.I.P. pani Hegerov

Zveejnil(a) Adam urica dne ter 23. bezna 2021

"Do věčného nebeského angažmá odešla jedna z největších umělkyň české scény, dáma s neobyčejným darem, dáma s velkým D a jedna z mála opravdových hudebních hvězd, paní Hana Hegerová! S úctou se k Vám skláním a s nekonečným obdivem děkuji za vše, co jste nám dala!" reaguje na smrt Hegerové swingový a jazzový zpěvák Jan Smigmator.

Lítost a upřímnou soustrast vyjádřila také divadelní a filmová herečka a šansoniérka Chantal Poullain.

Smutná zpráva o skonu legendární zpěvačky Hany Hegerové zasáhla Česko v úterý odpoledne. Královna českého šansonu, jak se jí také přezdívalo, se dlouhá léta potýkala se zdravotními problémy, před měsícem ji hospitalizovali kvůli zlomenině krčku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz