Krimi

Skončí ve vězení? Muž zastřelil zloděje, má jít o propuštěného vraha!

Majitel bývalého drážního domku ve Vochově na Plzeňsku v noci na středu zastřelil muže, který se k němu vloupal oknem. Podle informací TV Nova měl zasáhnout propuštěného vraha, který v roce 2003 dostal výjimečný trest 16,5 roku za to, že brutálně ubodal důchodce. Policie kromě samotného vloupání vyšetřuje i majitele domu. Zkoumá, jestli spáchal trestný čin.

Kriminalisté se od středečního rána zabývají střelbou v bývalém drážním domku ve Vochově na Plzeňsku. Podle provotních zpráv zastřelil majitel zloděje, který se k němu vloupal oknem. Jak se podařilo TV Nova zjistit, mrtvým má být propuštěný vrah, který v roce 2003 dostal výjimečný trest 16,5 roku za to, že brutálně ubodal důchodce. K incidentu došlo po druhé hodině ráno.

"V tomto případě je důvodné podezření, že do jednoho z objektů vnikl muž, proti kterému byla následně ze strany majitele použita legálně držená střelná zbraň," vysvětlila mluvčí policie Pavla Burešová.

Související obsah

Zloděj ještě stihl vyběhnout na zahradu, kde zkolaboval. I přes to, že se ho měl sám majitel snažit do příjezdu záchranářů oživit, jeho zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehl. K domku tak dorazili nejen kriminalisté, ale také koroner. "Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem," sdělila Burešová. Policie celé místo na několik hodin uzavřela. Záchranáři si na místě převzali do péče manželku majitele domu, která byla silně v šoku.

 

Jak se TV Nova podařilo zjistit, zastřeleným mužem má být propuštěný vrah, který v roce 2003 dostal výjimečný trest 16,5 roku za to, že brutálně ubodal důchodce. Hlavním motivem tehdy podle obžaloby byly peníze na drogy. Muž se dostal na svobodu loni na podzim.

Policie se k případu odmítla blíže vyjadřovat. "V současné době zjišťují kriminalisté veškeré okolnosti tohoto případu a v tuto chvíli není možné podat bližší informace," upozornila mluvčí. 

Související obsah

Sdělila pouze to, že kromě podezření ze spáchání trestného činu porušení domovní svobody policie v současné době zjišťuje, jestli šlo v případě majitele domu opravdu o nutnou sebeobranu.

"Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Policisté tedy prověřují, zda došlo ke spáchání trestného činu a rovněž posuzují okolnosti a podmínky nutné obrany," vysvětlila mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz