Domácí

Zmatený pštros potrápil řidiče na Českolipsku. Majitele našli, pták uniká

Vyplašený pobíhající pštros ve středu ráno zkomplikoval dopravu na Českolipsku. Policistům ho hlásilo několik překvapených řidičů. Před jejich příjezdem ale zvíře stačilo zmizet. Majitele už vypátrali, pták je ale stále na útěku. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Pštros nejprve překvapil řidičku krátce po sedmé ráno mezi Českou Lípou a odbočkou na Častalovice. Stihla se mu ale vyhnout a zvíře pak vyrazilo směrem k městu.

Tam už potrápil daleko víc řidičů. "Zhruba po třech minutách se objevil u odbočky na letiště Lada před Českou Lípou, kde přebíhal silnici ze stranu na stranu a zcela tam zastavil dopravu," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

"Je možné, že propadl panice kvůli svodidlům na obou stranách silnice, které mu bránily v úniku z místa," doplnila.

Související obsah

Na zvláštního účastníka silničního provozu upozornilo policisty hned několik lidí. Ještě před jejich příjezdem se ale podařilo pštrosovi z místa zmizet.

Policie už zná majitele, zvíře se ale vypátrat ještě nepodařilo. "Už víme, komu uprchlý pštros patří. Tip na majitele pštrosů nám dal jeden z místních obyvatel, a když jsme chovatele navštívili, potvrdil nám, že si v úterý do Pihelu přivezl dva dvouleté pštrosy Emu a oba mu hned ve středu ráno utekli. Chovatel stačil chytit jen jednoho z nich a druhý je od té doby stále na útěku. Pokud ho někde uvidíte, kontaktujte prosím ihned telefonní číslo 770 620 474," uzavřela Baláková.

Ulicemi Brna se pštros proháněl celý týden. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz