Domácí

Celníci našli tisíce padělků známých hraček! Od originálu je nerozeznáte

Celníci na severu Čech objevili tři tisíce padělků a napodobenin hraček známých výrobců. Do Česka se padělky dostaly z Číny a prodávat je tady měla firma z Prahy. Znalci škodu vyčíslili na stovky tisíc korun. Falzifikáty teď čeká likvidace.

Celníci našli desítky kartonových krabic napěchovaných padělky hraček v kontejneru, který mířil do Prahy. Šlo o tisíce komiksových postaviček, modelů sportovních automobilů a různé panenky podle postaviček z animovaných filmů. Podle znalců šlo o jednoznačné padělky a celníci je proto zabavili.

"Vyčíslená hodnota těchto falzifikátů v originále byla stanovena na hodnotu bezmála 300 tisíc korun. Zajištěné zboží bude do doby, než budou výrobky zničeny, pod celním dohledem," sdělila mluvčí Celní správy Petra Diriglová.

Související obsah

Kontejner se do Česka dostal z Číny. Hračky mířily patrně na tržnice po celém Česku. Celkově šlo o téměř tři tisíce kusů různých hraček, pro laika by byly téměř k nerozeznání od originálů.

Na trhu se takové výrobky následně prodávají jako originální, naposledy v prosinci například policie zadržela muže z Krnova, který v Česku prodával padělky drahých hodinek, ale vydával je za originály. Při kontrole se u něj našly stovky kusů. Teď mu hrozí až dva roky vězení. Celní správa falzifikáty buď rozdrtí, spálí nebo je nechá rozřezat na malé kousky a recyklovat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz