Domácí

Tragédie v rodině režiséra Pelíšků! Smrt dívenky na viaduktu

Tragédie v rodině režiséra Pelíšků! Smrt dívenky na viaduktu
Zdroj: David Kundrát/CNC/Profimedia

Oblíbený režisér Jan Hřebejk měl sestřičku Andulku, ale nikdy ji nepoznal. Tragicky zemřela rok před jeho narozením. Ve čtvrtek uplynulo 55 let od rodinného neštěstí, prozradil Hřebejk v dojemné zpovědi.

Rodinu slavného režiséra Jana Hřebejka, který je podepsaný pod filmy jako Pelíšky nebo Pupendo, poznamenala obrovská tragédie. Svou sestru Andulku nikdy nepoznal, když chodila do druhé třídy, zabil ji vlak.

Hřebejk se narodil rok po neštěstí a je přesvědčený, že sestřičku nahradil. "Před 55 lety na řeporyjském viaduktu zabil vlak mojí sestru Andulku. Byl to nejhorší den v životě mých rodičů. O rok později jsem se narodil, náhradník. Před 20 lety jsem seděl na vyhlašování Oskarů. Vrchol mojí profesionální kariéry. Děkovnou řeč připravenou sestřičce. Nevyhráli jsme," prozradil ve čtvrtek na twitteru.

Nominaci na prestižní filmovou cenu získalo jeho drama Musíme si pomáhat z období druhé světové války v Protektorátu Čechy a Morava. Bohužel akademiky nezaujalo natolik, aby mohl Hřebejk před celým světem poslat vzkaz své sestře do nebe.

Související obsah

Pro Hřebejkovu maminku byla smrt malé dcery peklem na zemi. Vzpomínky jí i po tolika letech vhání slzy do očí. "Šla se spolužákem k trati, vylezli na násep a zrovna jel vlak. Báli se, že se neudrží na okraji, tak ještě přeběhli koleje. Kluk byl rychlejší a naši Aničku odhodil ten luft. Nic na ní nebylo, žádný zranění vidět, a byla mrtvá," řekla Lidovým novinám v roce 2014.

"Nedalo se tomu věřit, v rakvičce byla jako panenka, jak andělíček. Celý život nosím její fotku v peněžence," doplnila s tím, že Hřebejk je na maminku coby "náhradník" nesmírně hodný. Prý jí chtěl vždy vynahradit, že přišla o Andulku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz