Domácí

Českou železnici čekají od úterý obří výluky, vlaky budou jezdit jinak

Českou železnici čekají od úterý obří výluky, vlaky budou jezdit jinak
Zdroj: Profimedia

Správa železnic chystá od úterý 6. dubna rozsáhlé práce na tratích, a to především v Pardubickém kraji, což se nejvíce dotkne hlavně dálkových spojů z Prahy na Moravu. Výluky mohou lidé očekávat jak u Českých drah, tak i RegioJetu či Leo Expressu.

České dráhy informují, že od úterý 6. dubna začnou platit výrazné změny v jízdních řádech dálkových i regionálních vlaků Českých drah na páteřních linkách z Prahy na severní i jižní Moravu a na přípojných tratích zejména v Pardubickém kraji.


Důvodem je práce Správy železnic v úseku Brandýs nad Orlicí – Ústí nad Orlicí společně s modernizací úseku Poříčany – Velim a pardubického železničního uzlu. Hlavní změnou bude přesměrování většiny vlaků linky Ex 3 Railjet a EuroCity Metropolitan / Hungaria v úseku mezi Prahou a Brnem po trati přes Havlíčkův Brod a také časové posuny u vlaků SuperCity, spojů linek Ex1, Ex2, R18 a R19 na linkách z Prahy na Ostravsko, Valašsko, Slovácko a přes Českou Třebovou do Brna.

Související obsah


"Hlavní fáze výluk na Orlickoústecku začne 4. května, od tohoto data budou všechny regionální vlaky mezi Chocní a Českou Třebovou nahrazené autobusy. Upravené jízdní řády budou platit až do konce jízdního řádu 2021, výlukové práce ale budou pokračovat i v následujícím období," informují České dráhy.

Změny na trati se dotknout i dalších dopravců v Česku. Společnot Regiojet uvedla, že se na lince z Prahy do Brna, Vídně, Bratislavy a Budapešti prodlouží jízdní doba a vlak nebude zastavovat v Pardubicích. Nově zastaví v Kolíně.

Související obsah

"Pro cestující z Pardubic do Brna jsme připravili alternativu s přestupem v Olomouci na náš žlutý autobus pravidelné linky Ostrava - Olomouc - Brno. Díky ideálnímu přestupu 17 minut a skvělému servisu na palubě našich vlaků a autobusů můžete nadále pohodlně cestovat z Pardubic do Brna. Počet autobusových a vlakových spojů bude upraven podle aktuálních vládních opatření," uvedla společnost Regiojet.

V případě společnosti LeoExpress se komplikace dotknou všech komerčních spojů na trase Praha - Ostravsko a Praha - Staré Město u Uherského Hradiště. Dopravce je nucen upravit jízdní časy, počet spojů však zůstane zachován. "U spojů lze očekávat zpoždění 15 až 20 minut na trase Praha - Olomouc. Cena jízdného se kvůli plánované výluce nezmění, vícenáklady jdou za námi jako dopravcem," řekl pro TN.cz mluvčí LeoExpress Emil Sedlařík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz