Zahraničí

Za vraždu řidiče Uberu byly v USA obviněny dívky ve věku 13 a 15 let

Za vraždu řidiče Uberu byly v USA obviněny dívky ve věku 13 a 15 let
Zdroj: Profimedia

Ve Washingtonu byly tento týden obviněny z vraždy a z krádeže auta řidiče Uber Eats dvě dospívající dívky. S odvoláním na vyjádření policie o tom informoval zpravodajský portál CNN.

Šestašedesátiletý Mohammad Anwar ze Springfieldu ve Virginii, který pracoval jako řidič Uber Eats, byl zabit v úterý odpoledne poblíž Národního parku, uvedlo metropolitní policejní oddělení v prohlášení. Obě dívky se údajně pokusily z místa činu uprchnout, ale byly chyceny policisty a členem Národní gardy, který se pohyboval poblíž místa incidentu.

"Jsme touto tragickou zprávou zdrceni a v této těžké době soucítíme s Mohammadovou rodinou," řekl mluvčí Uberu podle přidružené společnosti WTOP. "Jsme vděční, že podezřelí byli zatčeni, a děkujeme metropolitnímu policejnímu oddělení za jejich pečlivost při tomto vyšetřování." Mohammad Anwar po sobě zanechal ženu, tři dospělé děti a čtyři vnoučata.

Související obsah

Dívky ve věku 13 a 15 let při přepadení na Anwara zaútočily taserem. Během následného zápasu došlo k nehodě, po které jeho auto zůstalo převrácené na bok. Mohammad při ní utrpěl velmi vážná poranění a byl převezen do místní nemocnice, kde byl prohlášen za mrtvého. Dívky byly obviněny z trestného činu vraždy a ozbrojeného přepadení auta, uvedla policie.

Mladší z dvojice obviněných je podle policie z jihovýchodní části DC, starší z Fort Washingtonu v Marylandu. Kvůli jejich nízkému věku nebyly zveřejněny jejich jména.

Anwar emigroval z Pákistánu v roce 2014, uvedla jeho rodina na stránce platformy GoFundMe, kterou založila na jeho počest. “Byl to milovaný manžel, otec, dědeček, strýc a přítel, který se vždy usmíval, když jste ho potřebovali. Zanechává za sebou rodinu, blízko i daleko, která si ho velmi váží, miluje ho a chybí jí," uvedla rodina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz