Krimi

V Černošicích u Prahy našli v řece mrtvolu, případ řeší kriminálka

Policisté od nedělního odpoledne vyšetřují nález mrtvoly v Černošicích u Prahy. Tu měl kolem půl třetí odpoledne objevit na břehu řeky Berounky náhodný rybář. Případem se aktuálně zabývá kriminálka.

Středočeská kriminálka od neděle řeší nález mrtvoly na břehu řeky Berounky v Černošicích u Prahy. Kriminalisté místo stále ohledávají. Zda šlo o ženu či muže, a jak daný člověk zemřel, není zatím známo.

"Na břehu Berounky byl nalezen pytel. Prověřovalo se, co se v něm nachází. Máme potvrzené, že se jednalo o nález lidského těla, ale pořád probíhá ohledání," uvedla ve středu odpoledne pro TN.cz policejní mluvčí Monika Schindlová. Prvotní informaci o tom, že byla mrtvola zabalená v pytli, následně policie vyvrátila. Tělo mělo na břehu ležet už delší dobu.

Související obsah

Jedná se už o druhou mrtvolu v řece za posledních 14 dní. Přerovští policisté totiž v pátek 19. března přijali oznámení od pracovníků Povodí Moravy, že našli při práci poblíž řeky Bečvy v porostu náletových dřevin mezi cyklostezkou a hlavní silnicí na Smetanově nábřeží v Hranicích kosterní ostatky člověka.

Podle odborníků tam byly přibližně rok. Policie zatím nezveřejnila, zdali šlo o ženu či muže. Aktuálně se pracuje s teorií, že ostatky patří někomu, kdo byl pohřešovaný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz