Zahraničí

Světová média o úmrtí Kellnera: Milovník extrémních sportů a obří bohatství

Světová média o úmrtí Kellnera: Milovník extrémních sportů a obří bohatství
Zdroj: TN.cz

O úmrtí Petra Kellnera píší také zahraniční média. Zmiňují hlavně jeho bohatství a nebezpečí spojená s heli-skiingem.

Úmrtí českého podnikatele Petra Kellnera si všimla média po celém světě. Zmiňují často Kellnerovo bohatství, ale také nebezpečnost heli-skiingu, tedy lyžování na odlehlých místech, kam lyžaře dopraví helikoptéra.

"Nehoda byla nejnovějším neštěstím pro extrémní sport, které má jen malý prostor pro chybu, což přitahuje milovníky adrenalinu. Lety na odlehlé hory, místa s nedotčeným prašanem, jsou známé svým rizikem i vysokou cenou," napsal The New York Times.

Související obsah

"Kellner zbohatl v devadesátých letech prostřednictvím investičního fondu, který využil k nákupu kontrolního balíku akcií v největší české pojišťovací společnosti," píší Sky News.


"Časopis Forbes ocenil Kellnerovo bohatství na 11,2 miliardy eur v roce 2020, jeho podnikatelská skupina zaměstnává 94 tisíc lidí," popsal francouzský Capital.

Podívejte se, jak o úmrtí informují světová média:O úmrtí Petra Kellnera se píše v médiích po celém světě mezi hlavními zprávami. Zpráva se objevila v americkém CNN, v britském The Guardianu, v německém Bildu či ve francouzském Le Parisien.

Místo havárie vrtulníku Petra Kellnera poblíž ledovce Knik:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz