Domácí

K tragédii scházel jen kousek! Na koleje někdo umístil dřevěné kůly

K tragédii scházel jen kousek! Na koleje někdo umístil dřevěné kůly
Zdroj: Profimedia

Zatím neznámý pachatel naházel dřevěné kůly na železniční trať na Havlíčkobrodsku. Strojvedoucí rychlíku, který místem projížděl a vezl 22 lidí, na poslední chvíli použil rychlobrzdu. Do překážky přesto narazil.

Někdo chtěl asi pořádně potrápit cestující z Brna do Havlíčkova Brodu. V pátek v podvečerních hodinách naházel v okolí železniční zastávky Ronov nad Sázavou desítky dřevěných kůlů. Svým jednáním tak ohrozil několik vlaků, které v tu dobu místem projížděly. Po pachateli už pátrají kriminalisté.


"Oznámení jsme přijali od výpravčí železniční stanice Přibyslav. Na traťovou kolej ve směru na Havlíčkův Brod někdo rozmístil na úseku zhruba deseti metrů minimálně deset dřevěných kmenů průměrů od 4 do 5,5 centimetru a délkách do 92 centimetrů,“ řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.


Strojvedoucí rychlíku pohotově zareagoval a použil rychlobrzdy. Při rychlosti 100 km/h se mu ovšem nepodařilo včas zabrzdit a do dřevěných kmenů vlak narazil. Nikomu se naštěstí nic nestalo. V době nehody v rychlíku jelo 22 cestujících, strojvedoucí a vlakvedoucí.

Související obsah


Záškodník ovšem dřevěné kmeny různě rozložil po kolejových svršcích na více místech. Zjistil to při průjezdu po vedlejší koleji strojvedoucí nákladního vlaku, který jel ve směru na Žďár nad Sázavou. I když se rychlík mířící do Havlíčkova Brodu podařilo přesměrovat na jinou kolej, srážce s kmeny se přesto nevyhnul.


"Jednání neznámého pachatele mohlo způsobit fatální následky, proto případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," doplnil ředitel územního odboru Havlíčkův Brod Pavel Nováček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz