Krimi

Další letecká tragédie. U Prahy se zřítil malý vrtulník, dva mrtví

Policisté, hasiči i zdravotníci vyjeli v úterý odpoledne k nehodě vrtulníku mezi Dobřichovicemi a Karlíkem nedaleko Prahy. Malý stroj se zřítil na pole, při nehodě se mu odlomila ocasní část. Podle informací policie i záchranářů jsou na místě dva mrtví.

"Podle předběžných informací se stroj zřítil z výšky asi 90 metrů, na palubě byli dva lidé, kteří pád bohužel nepřežili. Jejich totožnost nyní zjišťujeme. Událostí se zabývají kriminalisté," řekla TN.cz po 14. hodině policejní mluvčí Michaela Richterová. Na místě už podle ní jsou i experti na zjišťování příčin leteckých nehod.

"Zasahujeme společně s policií a hasiči u pádu vrtulníku v okrese Praha-západ," uvedli na twitteru krátce před 14. hodinou středočeští záchranáři a přidali dvě fotografie havarovaného malého vrtulníku s odlomenou ocasní částí.

Následně mluvčí záchranky Petra Effenbergerová pro TN.cz potvrdila, že při pádu vrtulníku vyhasly životy dvou lidí. Zdravotníci už jim nedokázali pomoci, přivolali proto koronera. Pohlaví ani věk obětí zatím známé nejsou.

Podle mluvčí hasičů Terezy Fliegerové na místě zasahují profesionální hasiči ze stanice v Řevnicích, kteří mimo jiné zachytávali provozní kapaliny, které z vrtulníku při nehodě unikly. Posádka podle ní skončila mimo samotnou helikoptéru.

Související obsah

Podle fotografií z místa se u Prahy zřítil malý dvoumístný vrtulník Heli-Sport CH77 Ranabot, jehož motor má standardně výkon 97 kW.

Zpráva o tomto leteckém neštěstí přišla jen krátce poté, co při podobné tragédii zahynul o uplynulém víkendu na Aljašce nejbohatší Čech, miliardář Petr Kellner. Spolu s ním zemřeli v troskách stroje další čtyři lidé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz