Domácí

Přeplněná parkoviště a dlouhé fronty! Lidé vzali obchody útokem

Kvůli krizovým opatřením, které vyhlásila vláda, budou obchody tentokrát zavřené i na Velký pátek. Lidé tak s předstihem vyrážejí na velikonoční nákupy, například parkoviště před obchodním domem v Jihlavě bylo přeplněné už od čtvrtečního dopoledne.

Dlouhé fronty, marné hledání míst k parkování. Tak to ve čtvrtek vypadalo například v Jihlavě, kde velké množství lidí vyrazilo na velikonoční nákupy už dopoledne. Problém byl pak i vyjet z parkoviště.

Důvod je jednoduchý, v Česku budou obchody otevřené jinak, než jsou lidé zvyklí. Během státních svátků se totiž v době nouzového stavu neuplatňuje zákon o otevírací době obchodů, neplatí tak pravidlo, že je na Velký pátek otevřeno, obchody se musí řídit krizovým opatřením vlády.

To stanovuje, kteří prodejci mohou otevřít i v době platnosti krizového opatření, výjimka se na ně ale nevztahuje vždy. Je totiž omezen maloobchodní prodej a poskytování služeb v provozovnách během státních svátků a ostatních svátků po celý den a v ostatní dny v čase mezi 21:00 a 4:59.

Související obsah

Lidé tak s předstihem nakupují zásoby na Velikonoce. Obchody budou na Velikonoční pondělí také zavřené, o víkendu ale zákazníci nakoupí například potraviny normálně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz