Domácí

Opilý muž zaparkoval před vjezdem sanitek do nemocnice. Měl připravenou výmluvu

Zaparkoval před vjezdem sanitek do nemocnice, byl opilý, auto měl nabourané, a ještě z něj vylezl před hlídkou Městské policie ČR. To je příběh jednašedesátiletého muže z Pardubic, kterému bude pravděpodobně hrozit trestní stíhání. Měl k tomu i zvláštní výmluvu.

Opakovaná dechová zkouška ukázala, že hodnoty alkoholu v jeho těle neklesají, ale naopak strmě stoupaly. Nejdřív nadýchal 2,2 promile, pak 2,25 a když mu do třetice dala dýchnout i policejní hlídka, už to bylo skoro 2,5 promile.

Muž měl připravenou výmluvu, že alkoholové nadělení mu způsobil inhalátor na astma. Podle lékařů to ale možné není, ledaže by byl přístroj distribuovaný rovnou z nějaké likérky.

Řidič na sebe upozornil sám. Zaparkoval u nemocničního vjezdu, který slouží pro záchranářské vozy. Sotva stál na nohou, a když si strážníci prohlédli jeho auto, zjistili, že muž musel před tím někde bourat. Pravý blatník z větší části chyběl.

Případ si převzali policisté a muži nejspíš bude hrozit za jízdu pod vlivem alkoholu trestní stíhání.

Související obsah

Kvůli rozsáhlé rekonstrukci se nedávno uzavřel na několik měsíců nadjezd u pardubické nemocnice. Záchranné vozy tak využívají jinou komunikaci jako objížďku pro převoz pacientů a potřebují mít volnou cestu. Jenže se stává, že právě tam řidiči ve velkém parkují. Od začátku roku tam dali pokuty více než 250 hříšníkům.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz