Zahraničí

Sen teenagerů se naplnil! Školu jim přestavěli z obchodního centra

Obchodní centra se stala oblíbeným místem srazů omladiny. Mnozí studenti sní o tom, že by se poflakovali mezi obchody místo toho, aby šli do školy. V americkém Vermontu ale mohou dělat obojí najednou.

V budově střední školy a jejím okolí v Burlingtonu ve Vermontu úřady odhalily přítomnost polychlorovaných bifenylů (PCB), což jsou rakovinotvorné chemikálie, které mají vliv i na imunitní systém, játra a které mohou snižovat plodnost. Budovu bylo nutné uzavřít.


Studenti se tak museli učit z domu. Vedení školy mezitím hledalo vhodnou náhradu. A do oka jim padlo obchodní centrum uzavřené od roku 2018, které se nacházelo jen asi tři kilometry od původní školy. Informaci přinesla agentura AP.

Související obsah


"Je to divné a zároveň cool," ohodnotil nové školní prostředí 15letý Moses Doe, který v březnu začal chodit na výuku do míst, kam jen před několika lety vyrážel s rodinou nakupovat.


Studenti tak využívají původní eskalátory, které kdysi vozily zákazníky mezi prodejnami, prochází se po chodbách s leskle bílými dlaždicemi a rudými koberci typickými pro americká nákupní střediska, po stranách na ně shlížejí loga a fotky slavných módních značek. Přestavění obchoďáku na školu vyšlo na 3,5 milionu dolarů, co je v přepočtu asi 78 milionů korun.
 

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz