Zahraničí

Šílenec na čtyřkolce. Uskakovaly děti na kolech i matky s kočárky! VIDEO

Dítě padající z kola na zem, matky s kočárky a další lidé uskakující na poslední chvíli do bezpečí - slovenští policisté tento týden zažili honičku, která se jen tak nevidí. Při ní se snažil mužům zákona uniknout řidič čtyřkolky. Ale nakonec marně. Teď mu hrozí mnohaleté vězení.

Drama na bratislavském sídlišti se začalo odehrávat ve středu odpoledne kolem půl páté. To podle policistů u zdejšího obchodního domu sedl na čtyřkolku 25letý Tomáš a vydal se na projížďku.

O chvíli později ho zpozorovala hlídka policistů, která ho chtěla zastavit. "Řidič však náhle prudce zvýšil rychlost, začal ujíždět a skoro způsobil dopravní nehodu, pokračoval i jízdou v protisměru, posléze vjel na chodník," popsali v sobotu bratislavští policisté na facebooku.

Šoféra neodradilo ani to, že po chodníku jezdily malé děti na kolech. Minimálně jedno při jeho průjezdu spadlo na zem. "Další jízdou po chodníku řidič ohrozil nejméně 20 dalších lidí, mezi kterými byly i matky s kočárky a starší chodci. Ti museli uskakovat, aby nedošlo ke srážce," doplnili strážci zákona.

Související obsah

Navzdory riskantní jízdě a šíleným manévrům se mladíkovi nakonec stejně nepodařilo uniknout a skončil na policejní stanici. Tam se ukázalo, že na čtyřkolce neměl vůbec sedět, protože má platný zákaz řízení.

Podle vyšetřovatelů během honičky vystavil nejméně osm lidí nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví. Proto ho následně obvinili z obecného ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě odsouzení tak může mladý muž z Bratislavy "v chládku" strávit až deset let života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz