Auto plné lidí narazilo v neděli pozdě odpoledne na Českolipsku nedaleko Máchova jezera do stromu. Při nehodě se zranilo celkem pět lidí - tři středně těžce a dva lehce. Jednoho z pacientů odvezl do nemocnice vrtulník.
"Celkem 5 osob bylo zraněno při vážné dopravní nehodě v Doksech. Osobní automobil narazil do stromu. Doba jízdy jednotky hasičů z nové stanice k místu události byla pouhé 3 minuty. Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Pro zraněné musel doletět i vrtulník," napsali liberečtí hasiči před nedělní 20. hodinou na twitteru. Doplnili, že kromě vyprošťování pomáhali i s ošetřováním zraněných a jejich přenášením do vrtulníku a sanitek.
Nehoda se podle policejního mluvčího Vojtěcha Robovského stala mezi Doksy a Bílým Kamenem na silnici číslo 270. "Oznámení jsme přijali asi v 18:15. Okolnosti a příčinu nehody zjišťujeme. Řidič alkohol nenadýchal," řekl na dotaz TN.cz Robovský.
Podle mluvčího libereckých záchranářů Michaela Georgieva musel na místě vypomoct vrtulník z Ústí nad Labem, protože ten "místní" v tu dobu zasahoval jinde. Pacienta se středně těžkým zraněním odvezl do traumacentra ústecké Masarykovy nemocnice.
"Středně těžká zranění utrpěli i další dva lidé, ty sanitky transportovaly do liberecké nemocnice. Poslední dva lidé se zranili lehce a skončili v českolipské nemocnici," uvedl Georgiev.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz