Zahraničí

Kvůli ztracenému medvíděti zavřeli část Tater. Dostalo se až k turistům

Na smrt vyděšené medvídě se zatoulalo v polských Tatrách. Po strmém svahu v Gonšenicově dolině se skutálelo až k turistům, kteří okamžitě zalarmovali horskou službu. Ta nechala uzavřít celé přilehlé okolí. Mládě totiž hledala vystresovaná medvědice, jež by mohla lidem ublížit.

Na jedné ze stezek v polských Tatrách turisty o víkendu překvapilo zatoulané medvídě. Pravděpodobně samo odešlo z brlohu a po strmém svahu se skutálelo až k lidem. Když viděli vyděšené mládě, hned přivolali správce Gonšenicovy doliny.

"Dostalo se až k chodníčku s lidmi. Hned jsem zavolal správcům národního parku a ostatním lidem poradil, aby se vzdálili, protože mládě už pravděpodobně hledala matka," uvedl jeden z turistů.

Správci nechali okamžitě turistické stezky uzavřít, informoval portál tvnoviny.sk. Mládě totiž skutečně mezitím začala hledat vystresovaná medvědice, která by mohla lidem ublížit.

Související obsah

Pro medvědy je jaro důležitým ročním obdobím. Probouzejí se totiž ze zimního spánku, hledají potravu a starají se o zvířata. Podle experta na tatranskou faunu Filipa Zięby se nesmí jejich přirozený rytmus narušovat. I proto se na stezky mohli turisté vrátit až poté, co si medvědice své mládě odvedla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz