Zahraničí

Princ Harry se s královskou rodinou nemazlí. Požaduje po ní omluvu

Princ Harry se s královskou rodinou nemazlí. Požaduje po ní omluvu
Zdroj: Profimedia

Vztahy v britské královské rodině se přiostřují. Princ Harry údajně chce, aby se příbuzní omluvili za to, jak ve Velké Británii zacházeli s jeho manželkou Meghan. Od svého požadavku prý neustoupí.

V nedávném rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou se vévodkyně Meghan, manželka prince Harryho, nechala slyšet, že se k ní britská královská rodina nechovala zrovna dvakrát hezky. V době, kdy byla těhotná, měli členové rodiny řešit barvu pleti jejího nenarozeného dítěte. Svěřila se také, že měla sebevražedné myšlenky a nikdo jí nepodal pomocnou ruku.

Kontroverzní rozhovor Harryho a Meghan si připomeňte v reportáži TV Nova:

Vztahy v královské rodině od té doby silně ochladly. Magazín US Weekly zjistil, že princ Harry hovořil s bratrem Williamem i svým otcem princem Charlesem. Tyto rozhovory ale zatím nikam nevedly.

Podle anonymního zdroje se princ William i zbytek královské rodiny jen těžko přenášejí přes tvrzení, která v televizi pronesla Meghan. Obměkčit se nenechá ani Harry. "Problém je v tom, že je Harry přesvědčený, že má pravdu, a přestože se chce pohnout dál, neustoupí, dokud nedostane nějakou formu omluvy od své rodiny," tvrdí zdroj.

Související obsah

V oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce ze začátku března stálo, že obvinění Meghan a Harryho nebere na lehkou váhu a bude je řešit soukromě. Princ William později novinářům sdělil, že královská rodina není rasistická.

"Celá rodina byla smutná, když se dozvěděla, že jak náročné byly poslední roky pro Harryho a Meghan. Harry, Meghan a Archie budou vždy milovanými členy rodiny," napsal Buckinghamský palác.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz