Domácí

Hlavní hygienička měla zkolabovat při jednání vlády. Odvezla ji sanitka

Hlavní hygienička měla zkolabovat při jednání vlády. Odvezla ji sanitka
Zdroj: Profimedia

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová měla při úterním jednání vlády zkolabovat. Schůze kabinetu se účastnila prostřednictvím videokonference z budovy ministerstva zdravotnictví, kde pro ni přijela také sanitka.

Na zdravotní problémy hlavní hygieničky při úterním jednání upozornil server Seznam Zprávy. Co se přesně stalo, však zatím není jasné. Svrčinovou měli zdravotníci ošetřit přímo v budově ministerstva zdravotnictví a následně ji převezli do nemocnice.


"Dvě posádky záchranářů zasahovaly v úterý odpoledne na Palackého náměstí v Praze u 58leté ženy. Ta byla po celou dobu při vědomí a po ošetření byla transportována do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze,“ řekla TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Související obsah


Pavla Svrčinová nahradila v březnu Jamilu Rážovou na pozici hlavní hygieničky. Hned na začátku však Svrčinová řešila nepříjemnost, která se týkala příspěvku na jejím facebooku. Kvůli tomu si ji předvolal i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).


Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v úterý řešila rozvolnění některých zavedených opatření. Schválila řadu změn. Od pondělí se tak otevřou některé obchody a do škol a školek se vrátí první děti. Zároveň skončí také omezení cestování mezi okresy či zákaz vycházení v noci.

Kabinet uvolnil některá opatření. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz