Domácí

Hasiči stále likvidují následky nehody vlaků na Teplicku. Pomáhal i jeřáb

Hasiči už druhý den likviduji následky nedělní tragické srážky nákladních vlaků na Teplicku. Zatímco v pondělí odčerpávali plyn z převážených cisteren, v úterý uvolnili havarované lokomotivy. Tu nejvíce poničenou čeká zřejmě rozřezání, aby mohla být odvezena.

Od úterního rána až do pozdního odpoledne hasiči vraceli vykolejené cisterny a vagóny zpátky na trať. A rozhodně nešlo o snadný úkol. Zatímco cisterny hasiči dostali zpátky na koleje pomocí jeřábu, vagóny naložené uhlím zvedli s pomocí hydraulické soupravy.


Odtrhnout zapasované lokomotivy se hasiči pokoušeli během dne několikrát. "Je to strašně těžké, vůbec se to nehne,“ řekl strojvedoucí.

Související obsah


Se 150tunovým břemenem si neporadil ani těžký jeřáb. “Pokusíme se dostat tu vykolejenou mašinu na zem, aby se dala prohlédnout,“ informoval inspektor Správy železnic Přemysl Živný.


Pokud by hasiči neuspěli ještě během večera, odloží vyprošťování na středeční ráno. Nepojízdnou lokomotivu pak zřejmě čeká rozřezání.


Nehodu zřejmě způsobil strojvedoucí nejvíce poničené lokomotivy, podle inspektorů nezastavil před návěstidlem. Čeká se ale ještě na vytažení černých skříněk z obou lokomotiv. Jeden ze strojvedoucích zemřel, druhý skončil v nemocnici.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz