Domácí

Hasiči odstranili vrak lokomotivy na Teplicku. Trať je stále neprůjezdná

Hasičům se po třech dnech podařilo oddělit zaklíněné lokomotivy, které se na Teplicku srazily v neděli odpoledne. V noci je od sebe odtrhl těžký nákladní jeřáb. Celý den pak vyšetřovatelé ohledávali trosky a pátrali po příčinách srážky. Provoz na trati bude obnoven nejdříve za dva týdny.

Nejtěžší úkol celého odklízení následků nehody na Teplicku bylo odtrhnout od sebe dvě 80 tun těžké lokomotivy. Hasiči na tom pracovali až do půlnoci.

Ve středu ráno se jim lokomotivu, ve ktere zemřel strojvedoucí, podařilo uvolnit tak, že ji dokázal zvednout jeřáb. Manipulace po centimetrech pak zabrala celé dopoledne.

Související obsah

Vyšetřovatelé z obou mašin vyndali záznamová zařízení, aby zjistili, co nehodě předcházelo. Třeba to, jak rychle vlaky jely.

Lokomotivu, která převážela uhlí, se hasiči pokusí nasadit zpátky na koleje a odvézt ji do depa, kde ji prohlédnou odborníci.

Jakmile z trati zmizí trosky, začne se s opravou kolejí. Trať, po které jezdí i osobní vlaky, ale nebude průjezdna nejméně do poloviny dubna.

mb, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz