Zahraničí

Další dva šílení střelci. Jeden zabil lékaře i s vnoučaty, druhý kolegu

Další dva šílení střelci. Jeden zabil lékaře i s vnoučaty, druhý kolegu
Zdroj: Profimedia

Řádění dalších dvou střelců šokovalo Američany. Bývalý profesionální fotbalista zastřelil v Jižní Karolíně lékaře, jeho manželku a dvě vnoučata. Muž v Texasu zabil kolegu v práci a postřelil pět lidí včetně policisty, který ho pronásledoval.

Oba případy se odehrály v době, kdy prezident Joe Biden oznámil první zpřísnění pravidel pro držení střelných zbraní.

Městečko Rock Hill v Jižní Karolíně truchlí od středy kvůli řádění bývalého hráče amerického fotbalu Phillipa Adamse (32). Ten vtrhl do domu lékaře (70) a zastřelil nejen jeho, ale i manželku (69) a jejich dvě vnoučata ve věku 5 a 9 let.

Ještě předtím usmrtil klimatizačního technika pracujícího venku u domu a těžce postřelil jeho kolegu, který z posledních sil zavolal na tísňovou linku. Nyní v nemocnici bojuje o život, informovala americká média.

Místní si vraždu velmi oblíbeného lékaře a šéfa urgentního příjmu v místní nemocnici nedokážou vysvětlit. Podle neoficiálních informací byl střelec jeho pacientem.

Související obsah

Pachatele policisté vypátrali v necelý kilometr vzdáleném domě, kde bydlel s rodiči. Tam ho našli s prostřelenou hlavou, když spáchal sebevraždu.

Druhý střelec řádil ve čtvrtek v Texasu jen několik hodin po oznámení prezidenta Bidena, že zpřísní pravidla pro držení střelných zbraní. Zaměstnanec firmy vyrábějící nábytek v Bryanu (asi 160 km od Houstonu) zastřelil v práci kolegu a další čtyři zranil, všichni jsou v kritickém stavu. Poté se dal na útěk.

Zdroj: Profimedia

Policisté od svědků zjistili, o koho jde, a začali s pronásledováním. Během něj podezřelý jednoho z nich postřelil, jeho stav je vážný. Útočníka dopadli a zadrželi po necelých padesáti kilometrech. Ani jeho motiv zatím není znám.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz