Zahraničí

Další dva šílení střelci. Jeden zabil lékaře i s vnoučaty, druhý kolegu

Další dva šílení střelci. Jeden zabil lékaře i s vnoučaty, druhý kolegu
Zdroj: Profimedia

Řádění dalších dvou střelců šokovalo Američany. Bývalý profesionální fotbalista zastřelil v Jižní Karolíně lékaře, jeho manželku a dvě vnoučata. Muž v Texasu zabil kolegu v práci a postřelil pět lidí včetně policisty, který ho pronásledoval.

Oba případy se odehrály v době, kdy prezident Joe Biden oznámil první zpřísnění pravidel pro držení střelných zbraní.

Městečko Rock Hill v Jižní Karolíně truchlí od středy kvůli řádění bývalého hráče amerického fotbalu Phillipa Adamse (32). Ten vtrhl do domu lékaře (70) a zastřelil nejen jeho, ale i manželku (69) a jejich dvě vnoučata ve věku 5 a 9 let.

Ještě předtím usmrtil klimatizačního technika pracujícího venku u domu a těžce postřelil jeho kolegu, který z posledních sil zavolal na tísňovou linku. Nyní v nemocnici bojuje o život, informovala americká média.

Místní si vraždu velmi oblíbeného lékaře a šéfa urgentního příjmu v místní nemocnici nedokážou vysvětlit. Podle neoficiálních informací byl střelec jeho pacientem.

Související obsah

Pachatele policisté vypátrali v necelý kilometr vzdáleném domě, kde bydlel s rodiči. Tam ho našli s prostřelenou hlavou, když spáchal sebevraždu.

Druhý střelec řádil ve čtvrtek v Texasu jen několik hodin po oznámení prezidenta Bidena, že zpřísní pravidla pro držení střelných zbraní. Zaměstnanec firmy vyrábějící nábytek v Bryanu (asi 160 km od Houstonu) zastřelil v práci kolegu a další čtyři zranil, všichni jsou v kritickém stavu. Poté se dal na útěk.

Zdroj: Profimedia

Policisté od svědků zjistili, o koho jde, a začali s pronásledováním. Během něj podezřelý jednoho z nich postřelil, jeho stav je vážný. Útočníka dopadli a zadrželi po necelých padesáti kilometrech. Ani jeho motiv zatím není znám.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz