Plzeňský kraj

Panelák v Plzni zachvátily plameny, dva lidé skončili v nemocnici

Hasiči v pátek ráno zasahovali u požáru bytu v plzeňské části Doubravka. Z paneláku bylo evakuováno přes 21 lidí, tři skončili v péči záchranářů. Příčina požáru se vyšetřuje.

Osm jednotek hasičů vyjíždělo k požáru bytu v ulici Ke Kukačce v plzeňské části Doubravka kolem půl šesté ráno. Plameny zasáhly byt v prvním patře bytového domu.

Hasiči z domu evakuovali 21 lidí, přičemž tři předali do péče záchranářů. Dva lidé nakonec skončili v nemocnici na pozorování. "Dnes okolo 6. hodiny došlo k požáru bytové jednotky v Plzni. Z panelového domu bylo evakuováno zhruba 20 osob. Nikdo nebyl vážně zraněn, 3 lidé skončili v péči zdravotnické záchranné služby. Vše nasvědčuje tomu, že pravděpodobnou příčinou by měla být technická závada či nedbalost,“ uvedla policie na Twitteru.

Související obsah


Když hořelo, tak v bytě nikdo nebyl. Podle hasičů se plameny dostaly po fasádě i na lodžie o dvě patra výš. Zasahujícím jednotkám se nakonec podařilo oheň uhasit po 20 minutách.


"Příčina a škoda prozatím známa není. Úmyslné zapálení bylo prozatím vyloučeno," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz