Domácí

Zemřel autor slavných písniček. Psal hity pro Michala Davida i Karla Gotta

Jeden z nejúspěšnějších českých autorů písniček František Řebíček ve středu zemřel. V sobotu by se dožil 90 let. Napsal texty k hitům zpěváka Michala Davida, například pro písně Colu, pijeme colu; Céčka nebo To zas byl den. Písničky psal i pro Karla Gotta, Waldemara Matušku, Evu Pilarovou a další.

Ve věku nedožitých 90 let ve středu zemřel autor písňových textů František Řebíček. Proslavil se hlavně texty k hitům zpěváka Michala Davida.

Informaci o jeho úmrtí přineslo rádio Impuls. "Byl to přítel můj i mých rodičů. On nejen, že pro mě psal texty, ale navíc natáčel všechna má alba. Budeme na něj rádi vzpomínat. Jeho písničky a texty budou určitě žít dál," řekl rádiu k jeho úmrtí Michal David. 

Související obsah

František Řebíček napsal také texty k písním Už mi lásko není dvacet let a Bláznova ukolébavka (Ovečka). Jeho texty zpívali také Karel Gott (písně Zítra se tvá loď objeví, V kartách já smůlu mám), Waldemar Matuška (Moje neštěstí), Václav Neckář (Moře, to není Tálinskej rybník), Marie Rottrová (Teď tady stál), Věra Špinarová (Básník ví, co dál má psát) nebo Eva Pilarová (Malíř mráz). 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz