Domácí

V noci mrzlo až praštělo! Teplota na Šumavě klesla až k -20 stupňům

Česko má za sebou další mrazivou noc. V osadě Jizerka naměřili v noci na pátek 16 stupňů pod nulou, na stanici Perla v Horské Kvildě dokonce -18 stupňů Celsia. Podle meteorologů teď ale mráz vystřídá teplo. V neděli mají teploty dosáhnout příjemné dvacítky.

Pomyslné klání nejchladnějších míst v Česku mezi Jizerkou a Horskou Kvildou vyhrála v noci na pátek šumavská obec. Teploměr meteorologické stanice Perla v Horské Kvildě zaznamenal kolem druhé hodiny ranní teplotu -18 stupňů Celsia. Na Jizerce bylo o dva stupně tepleji.

A i když je duben, nejde o nic neobvyklého. Třeba loni na apríla bylo na Jizerce mrazivých -23 stupňů Celsia. Sněhová kalamita, která potrápila hlavně šoféry na Olomoucku, Jihlavsku a Pardubicku, už je minulostí.

Související obsah

V pátek už se můžeme těšit na teploty kolem 12 stupňů Celsia a čeká nás poměrně teplý víkend. "V sobotu naměříme nejčastěji mezi 14 až 18 stupni Celsia. Nejteplejší den týdne pak bude neděle, kdy teplota může překračovat i 20 stupňů Celsia," říká mluvčí ČHMÚ Jan Doležal.

"Pokud máte rádi vyšší teploty, tak se zatím neradujte, protože v příštím týdnu nás čeká opět výrazné ochlazení," dodává Doležal. Proto například s přezouváním na letní pneumatiky meteorologové doporučují raději nespěchat. Nemuselo by se vám to totiž vyplatit.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz