Domácí

Na jedné stavbě pracovala pětina dělníků načerno!

Kontrolu zaměřenou na nelegální zaměstnávání cizinců provedli policisté v Praze. A přinesla možná až nečekané výsledky. Pětina dělníků na jedné stavbě prý pracovala načerno.

Na stavbu na Smíchově přijelo ve čtvrtek dopoledne čtyřicet policistů spolu s hygieniky a také kontrolory z oblastního inspektorátu práce. Zaměřili se na zahraniční dělníky, kterých zkontrolovali více než 70.

A 15 z nich má teď zaděláno na pořádný problém, protože se při kontrole dokladů ukázalo, že v České republice nemají co dělat. Respektive, že tu pracují načerno. Policisté je naložili do připravených aut a odvezli na služebny.

Související obsah

Teď bude zahájeno řízení o správním vyhoštění kvůli neoprávněnému zaměstnávání cizinců a kvůli ukončení přechodného pobytu. Devět lidí také dostalo pokutu za porušení zákona o veřejném zdraví.

Podle policistů je těch 15 lidí za poslední dobu, myšleno zřejmě tedy za dobu pandemie, největší počet nelegálních pracovníků na jednom staveništi. A dodávají, že v kontrolách budou pokračovat.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz