Domácí

Kraje a města budují cyklostezky. Letos budou stát stovky milionů

Češi jsou milovníky cyklistiky, a tak města po celé zemi investují do cyklostezek. Letos za jejich vybudování opět zaplatí stovky milionů korun. Propojit mají nejen zajímavé lokality, ale i samotná města.

Třeba na jihu Čech plánuje Jihočeský kraj novou cyklostezku, která povede ze Šumavy skoro až do středních Čech. Propojit má více než dvě desítky obcí a stát má miliardu korun.

Nová cyklostezka má vzniknout i na severozápadě Čech, kde má kopírovat tok řeky Ohře. Jiná města už cyklostezky dokončují, nebo dokončila. Třeba v Českém Krumlově je konečně možné využít cyklostezku, která propojuje odlehlé vlakové nádraží s centrem. Její výstavba za 32 milionů korun trvala rok a půl.

Související obsah

Většina krajů a měst chce letos do stezek pro cyklisty investovat stovky milionů korun. Po státu pak požadují celkem dvě a půl miliardy, státní kasa zatím ale počítá s uvolněním jen 600 milionů. Konečné slovo ale ještě nepadlo.

Cyklistika během pandemie zažila opravdu rekordní vzestup. Za posledních pět let investovaly stát, kraje a města do cyklodopravy skoro tři miliardy korun.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz