Zahraničí

Proti protestujícím v Myanmaru měli vojáci použít granáty: 82 mrtvých

Až několik desítek protestujících měly pozabíjet barmské ozbrojené síly v noci ze čtvrtka na pátek nedaleko hlavního města.

Celkem 82 mrtvých demonstrantů mělo zahynout při protestech proti převratu v Myanmaru v městě Bago, které leží asi 100 kilometrů od Rangúnu. Příslušníci bezpečnostních složek měli ke zlomení odporu použít puškové granátomety. Informaci přinesl portál National Post.

Již dříve se objevily zprávy o tvrdém zásahu myanmarských ozbrojených sil proti skupině protestujících. Původní zprávy ale mluvily jen asi o deseti obětech.
 

Související obsah


Nebyly to jediné snahy o rozdrcení nepokojů. Již ve středu zaútočily bezpečnostní složky na davy protestujících v městech Kalay a Taze na severu země. Zahynulo zřejmě kolem 22 lidí. Někteří protestující byli ozbrojení podomácku vyrobenými zbraněmi, uvedla agentura AP.

Převrat v Myanmaru spustila armáda letos 1. února. Reagovala tak na listopadové volby z loňského roku, které vyhrála strana Národní liga pro demokracii. Od února obyvatelé Myanmaru pravidelně proti převratu protestují.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz