Krimi

Místo pálenky prázdná garáž. Policisté chytili zloděje 25 barelů s kvasem

Ostravští kriminalisté dopadli muže, který v garáži ve Slezské Ostravě ukradl desítky dvousetlitrových plastových sudů s naloženým kvasem. Ty následně prodal do pálenice.

Vypáčil dveře a dostal se k lupu. Za noc se mu podařilo z garáže odvézt 25 barelů s kvasem. Majitel měl naloženou tunu švestek a půl tuny hrušek. Sedmačtyřicetiletý zloděj vše po krádeži prodal do palírny, podle policistů se chce ale s majitelem garáže domluvit a škodu mu zaplatit.

Zaujaly ho ale i další věci. "Z garáže si měl dále přivlastnit mimo jiné nové zátěžové pneumatiky, několik paletových vozíků, rudly či stroj na výrobu štěpky," vypočítala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

Úlovky pak zpeněžil na šrotišti. Část lupu se ale majiteli vrátí. Dohromady si zloděj odnesl věci za 80 tisíc korun. Policisté po něm pátrali od března, až teď skončil v poutech. Kriminalistům se při výslechu přiznal.

"Komisař ve zkráceném přípravném řízení sdělil muži podezření ze spáchání přečinu krádež," doplnila Michalíková. V případě prokázání viny mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz