Domácí

"Dali jsme mu dva výboje!": Strážníci zveřejnili dramatické video záchrany života

Pražští strážníci v úterý zveřejnili video dramatické záchrany muže (62), který předchozí den zkolaboval v Letenských sadech. Protože neměl puls, zahájili masáž srdce, při resuscitaci dokonce došlo i na defibrilátor. Strážníky i se záchranáři přivolal mladík, který muže našel bezvládně ležet na zemi.

Při pondělní kontrole Letenských sadů na hlídku strážníků mával mladík s telefonem u ucha. Vedle něj na zemi ležel muž bez pulsu, který na nic nereagoval, navíc začínal fialovět v obličeji. 

"Muž právě hovořil s operátorkou záchranné služby. Na základě jejích pokynů strážníci okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a následně přiložili defibrilátor," vysvětlila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Související obsah

Na zveřejněném videu je vidět, jak pohotově muži zákona reagovali. "Dva výboje jsme mu dali," hlásili na místě. "Občas se prodýchne," vysvětlovali.

V nepřímé srdeční masáži pokračovali až do příjezdu záchranářů, kterým nabízeli ještě pomoc. "Pána jsme předávali do Ústřední vojenské nemocnice po resuscitaci," sdělila k zásahu mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Strážníci použili při resuscitaci tzv. automatizovaný externí defibrilátor (AED), který dokáže sám vyhodnotit, kdy je potřeba dát srdci elektrický výboj. Je určený i pro úplné laiky, zachránce v případě nouze navádí hlasitými mluvenými pokyny.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz