Krimi

Šel zúčtovat se starostou, odneslo to i auto. Muži hrozí tvrdý trest

Šel zúčtovat se starostou, odneslo to i auto. Muži hrozí tvrdý trest
Zdroj: Profimedia

Až šest let za mřížemi může v případě obvinění a odsouzení strávit muž, který si šel v pondělí odpoledne vyřizovat účty se starostou Bělotína na Přerovsku. Podle policie před politikem šermoval nožem a propíchal mu pneumatiky u auta. Za vším mají být dlouhodobé spory.

Muž ve středních letech si to namířil přímo před obecní úřad. "Starosta se v tu dobu nacházel zrovna před budovou u auta, do kterého si dával věci, když na něj podezřelý začal křičet, že si s ním přišel všechno vyřídit a vyhrožoval mu i újmou na životě. Vytáhl z opasku zavírací nůž, kterým šermoval kolem sebe a také směrem k poškozenému," popsala v úterý policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vzápětí podle ní agresor nožem postupně na autě propíchl obě přední pneumatiky. Starosta neváhal a raději utekl zpátky na radnici, kde čekal na příjezd policejní hlídky.

"Tu mezitím přivolali jeho spolupracovníci, protože celý incident viděli z okna. Hlídka podezřelého muže, včetně zavíracího nože s devíticentimetrovou čepelí, zadržela a převezla na policejní služebnu do Hranic, kde skončil v cele," doplnila Zajícová.

Související obsah

Podle dosavadních informací bylo za agresivním výlevem to, že muž byl dlouhodobě nespokojený s tím, jak bělotínský starosta pracuje. Při incidentu nebyl "kverulant" opilý, negativní byl i test na drogy. Škodu na autě vyšetřovatel předběžně odhadl na pět tisíc korun.

"V současné době je útočník podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody od šesti měsíců až do šesti let," uzavřela policejní mluvčí s tím, vyšetřování dále pokračuje.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz