Krimi

Kauza "milionových" radarů se vrací policistům, musejí doplnit důkazy

Kauza nezákonně umístěných radarů ve Varnsdorfu na Děčínsku nekončí. Státní zástupce vrátil vyšetřovací spis policii, která musí doplnit důkazy. Původně přitom vyšetřování skončilo už v prosinci a skupina čtyř obviněných, včetně bývalého starosty Stanislava Horáčka, měla jít před soud.

Tisíce nachytaných řidičů a pokuty za desítky milionů korun. Na to všechno stačily pouhé dva radary ve Varnsdorfu. Zaplatila je radnice, ale provozovat je nechala soukromou firmu. A v tom byl kámen úrazu. Policie následně obvinila starostu a další tři lidi - včetně majitele firmy, která z radarů profitovala a inkasovala miliony korun.

Vyšetřování původně skončilo už v prosinci, ale státní zástupce nebyl s prací policejních vyšetřovatelů spokojený. Spis jim vrátil, aby doplnili důkazy.

Související obsah

"Státní zástupce po důkladném přezkoumání té důkazní situace dospěl k závěru, že vyšetřování je třeba doplnit určitými vyšetřovacími úkony, které z důvodu taktiky vyšetřování nemohu specifikovat," uvedl náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Zatím není jasné, jak dlouho by vyšetřování mělo ještě pokračovat, běžně to ale bývá v řádu měsíců. Původně přitom kauza měla směřovat k soudu, policie navrhla obžalobu ze čtyř trestných činů, například z podplácení nebo legalizace výnosů z trestné činnosti. Za to by obžalovaným hrozilo až šestileté vězení.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz