Krimi

Medik měl psovi dělat hrůzné pokusy. Obvinili ho, hrozí mu šest let vězení

Medik měl psovi dělat hrůzné pokusy. Obvinili ho, hrozí mu šest let vězení
Zdroj: TV Nova

Policie bezmála po roce obvinila 26letého muže z Plzně z týrání zvířat. Student medicíny měl na svém psovi Artušovi provádět strašlivé pokusy. Údajně mu také neustále dával omamné léky proti bolesti. Pokud se jeho vina prokáže, může skončit až na šest let za mřížemi.

Tehdy čtyřletý pejsek Artuš se loni v červenci dostal do péče veterinářů za pět minut dvanáct. Zběnovanou němou tvář tam zachránili. A jeho majitele, studenta medicíny z Plzně, začala vyšetřovat policie.

"Zvířeti měl podávat vlastní medikaci a tím mu způsobil zranění, která si vyžádala hospitalizaci na veterinární klinice," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Podle portálu Krimi Plzeň měl pes zlomenou stehenní kost, hluboké zhnisané rány, poleptanou pokožku nebo poškozenou rohovku. Medik měl na Artušovi provádět lékařské pokusy a držet ho pod omamnými léky na bolest.

Související obsah

Zbědovaného psa odvezl na veterinu jeho příbuzný. Ještě předtím ale měl student sám obcházet veterinárních ordinace s tím, že jeho pes je nemocný. Prý mu sám diagnostikoval kýlu, zánět žláz nebo kožní problémy. Veterináři se mu marně snažili vysvětlit, že se plete. Právě to ho mělo vést k šíleným pokusům.

Kriminalisté se téměř rok případem intenzivně zabývali, vyžádali si i znalecké posudky. "Policejní komisař nyní ve věci zahájil trestní stíhání 26letého muže, kterého obvinil ze spáchání zločinu týrání zvířat. V případě prokázání viny mu hrozí až šest let ve vězení," doplnila Raindlová.

Děsivý případ si připomeňte v reportáži TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz