Domácí

Na dálnici D5 havaroval motorkář. Srážku s dodávkou nepřežil

Na čtvrtém kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň se ve středu krátce po poledni stala tragická dopravní nehoda. Motorkář, který ujížděl před policejní hlídkou, se srazil s dodávkou a na místě zemřel.

Motorkář jel podle policie rychlostí před 200 kilometrů za hodinu, a tak ho zastavili. Když ale chtěli vidět doklady, muž se rozjel. "Motocyklista to ale nerespektoval a policistům začal ujíždět," řekla TN.cz mluvčí policie v Rakovníku Michaela Richterová.

Po několika kilometrech ale udělal nebezpečný manévr. Podle informací policie otočil stroj na 4. km dálnice D5 do protisměru. Ujel takto několik kilometrů.

Související obsah

Zastavil ho až čelní náraz do protijedoucí dodávky. Motorka začala okamžitě hořet. Motorkář svým zraněním podlehl. Podle policie měl zákaz řízení.

Řidiče dodávky museli z vozu vyprošťovat hasiči. "Utrpěl mnohačetná poranění. Záchranáři ho museli uvést do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a poté ho letecky transportovali do Ústřední vojenské nemocnice," řekla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz