Domácí

Halu na nádraží v Nymburku zničily plameny, jde o řádění žháře

Bývalou výtopnu v areálu vlakového nádraží v Nymburku ve středu večer zachvátil mohutný požár. Plameny krotilo 11 hasičských jednotek, po 21. hodině je dostali pod kontrolu. Později hasiči informovali, že budovu někdo zapálil úmyslně.

"Vyšetřovatel vyčíslil škodu vzniklou požárem na 300 tisíc korun, hasiči uchránili majetek za jeden milion korun. Jako příčinu vzniku požáru stanovil úmyslné zapálení. Při požáru ani během jeho likvidace nebyl nikdo zraněn," uvedli hasiči v noci na svých stránkách.

Budova bývalé výtopny v areálu nymburského železničního nádraží vzpála ve středu večer. Nejspíš se využívala jako sklad a byla plná starého dřeva. Platil druhý stupeň požárního poplachu.

"Objekt je celý zasažen požárem. Velmi intenzivně hasíme pomocí šesti vodních proudů, další dva má velitel natažené na ochranu okolních budov," řekl ve středu večer TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Plameny se povedlo po 21. hodině dostat pod kontrolu. "Požár je lokalizován. Na místě nyní dochází k redukci jednotek," doplnil.

Související obsah

 

Kvůli požáru se zastavila i železniční doprava, aby vlaky neohrozily plameny nebo teplo z nich. Důvodem je i bezpečnost zasahujících hasičů.

"Nemáme žádné informace o zraněních nebo úmrtí osob, ani to nepředpokládáme. Až to bude možné, v objektu samozřejmě provedeme průzkum," uzavřel Gabriel.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz