Domácí

Halu na nádraží v Nymburku zničily plameny, jde o řádění žháře

Bývalou výtopnu v areálu vlakového nádraží v Nymburku ve středu večer zachvátil mohutný požár. Plameny krotilo 11 hasičských jednotek, po 21. hodině je dostali pod kontrolu. Později hasiči informovali, že budovu někdo zapálil úmyslně.

"Vyšetřovatel vyčíslil škodu vzniklou požárem na 300 tisíc korun, hasiči uchránili majetek za jeden milion korun. Jako příčinu vzniku požáru stanovil úmyslné zapálení. Při požáru ani během jeho likvidace nebyl nikdo zraněn," uvedli hasiči v noci na svých stránkách.

Budova bývalé výtopny v areálu nymburského železničního nádraží vzpála ve středu večer. Nejspíš se využívala jako sklad a byla plná starého dřeva. Platil druhý stupeň požárního poplachu.

"Objekt je celý zasažen požárem. Velmi intenzivně hasíme pomocí šesti vodních proudů, další dva má velitel natažené na ochranu okolních budov," řekl ve středu večer TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Plameny se povedlo po 21. hodině dostat pod kontrolu. "Požár je lokalizován. Na místě nyní dochází k redukci jednotek," doplnil.

Související obsah

 

Kvůli požáru se zastavila i železniční doprava, aby vlaky neohrozily plameny nebo teplo z nich. Důvodem je i bezpečnost zasahujících hasičů.

"Nemáme žádné informace o zraněních nebo úmrtí osob, ani to nepředpokládáme. Až to bude možné, v objektu samozřejmě provedeme průzkum," uzavřel Gabriel.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz