Krimi

Na autobus nejspíš někdo střílel, uvnitř bylo 18 lidí. Vše řeší policie

Východočeští policisté se od středečního pozdního večera zabývají incidentem, který se stal v Hronově na Náchodsku. Linkovému autobusu se tam vysypaly dveře. Muži zákona pracují i s verzí, že je poškodila střelba.

Policisté se o problémech linkového spoje z Hradce Králové do Broumova dozvěděli krátce po půl jedenácté večer. Na náměstí v Hronově se mu vysypalo sklo ze zadních dveří. Co je poškodilo, nyní policisté zjišťují.

"V autobuse cestovalo 18 lidí, nikdo z nich neutrpěl zranění, škoda byla odhadnuta na 70 tisíc korun. Událost vyšetřujeme," řekla ve čtvrtek ráno na dotaz TN.cz policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Policisté podle ní pracují i s verzí, že na autobus někdo střílel. "Sklo mohlo být prostřelené, kolegové v něm objevily dva kruhové otvory, drobně poškozená byla i protilehlá okenní tabule," popsala Kormošová. Tvrdí ale, že zvuk střelby svědci neslyšeli.

Nedá se podle ní vyloučit, že sklo dveří mohl někdo prostřelit už dřív než v Hronově a že se vysypalo až se zpožděním. Redakci TN.cz na incident upozornila žena, jejíž vnuk linkou cestoval z práce.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz