Domácí

Spor o teplo se na jihu Čech vyhrotil, po krachu jednání míří k soudu

Strakonice dál řeší spor o dodávky tepla na jedno z tamních sídlišť. Město se mělo dohodnout se soukromým dodavatelem do konce tohoto pracovního týdne. Tříměsíční jednání ale skončilo bez výsledku. Strakonická teplárna chce proto do podzimu k sídlišti postavit vlastní teplovod.

Spor o nezaplacené dodávky tepla do dvou set padesáti bytů na sídlišti Šumavská vygradoval v polovině ledna, kdy strakonická teplárna kohouty s teplou vodou na několik hodin uzavřela.

"Tam nešlo o to týrat lidi, nebo je nějakým způsobem nechat prochladnout. Ale spíš upozornit na to, že teplárna je skutečný výrobce," řekl k tomu tehdy strakonický starosta Břetislav Hrdlička (SV).

Městská teplárna k tomuto kroku přistoupila poté, co nedostala zaplaceno od soukromého distributora. Majitel firmy se hájil tím, že naopak teplárna dluží peníze jemu. "Teplárna dluží naší společnosti 14,5 milionu korun. Využívá naše tepelné hospodářství," bránil se jednatel společnosti Energo Strakonice Roman Němeček.

Související obsah

Spor řešil ve Strakonicích Energetický regulační úřad i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Obě strany se měly dohodnout do 16. dubna, tedy do tohoto pátku. Společnou řeč ale nenašly. Teplárna se proto rozhodla soukromého dodavatele obejít a postavit k sídlišti vlastní teplovod. Jenže některé pozemky, přes které by měl vést, patří právě soukromému dodavateli. A na tom může vše ztroskotat.

Obě strany na sebe navíc podaly žalobu. Sporem se tak bude zabývat soud.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz