Krimi

Muž měl ženu roky týrat. Když si pozvala vnučku, vytáhl na obě sekeru

Muž měl ženu roky týrat. Když si pozvala vnučku, vytáhl na obě sekeru
Zdroj: TN.cz

Až osm let za mřížemi může strávit třiapadesátiletý muž ze Sokolovska, který podle policie roky týral ženu, která s ním žila. Když si pozvala na návštěvu vnučku, dokonce měl oběma vyhrožovat sekerou.

"Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z menší obce na Sokolovsku, kterého nyní obvinili ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinu nebezpečného vyhrožování," informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Muž měl podle něj partnerku týrat od roku 2017 až do loňského dubna, napadal ji slovně i fyzicky. "Taktéž jí měl zakazovat setkávat se s rodinou. Například po návratu z práce měl obviněný v domě najít ženu s její příbuznou a následně jim měl začít vyhrožovat se sekerou v ruce," popsal Kopřiva. Podle informací TN.cz šlo o vnučku týrané ženy.

Související obsah

V první polovině roku 2019 měl zase násilník využít toho, že žena ležela v posteli a praštit ji několikrát pěstí do hlavy. Pohár trpělivosti u týrané ženy přetekl před rokem.

"Loni v dubnu měl obviněný muž ženě prohledávat osobní věci a poté ji po slovní rozepři opět fyzicky napadnout. Poté se jí mělo podařit vyběhnout před dům a přivolat policejní hlídku," popsal konec týrání Kopřiva. Doplnil, že obvinění padlo až nyní kvůli tomu, že vyšetřovatelé shromažďovali důkazy a vyřizovali další potřebné náležitosti.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz