Zahraničí

Princ Philip si přál skromný pohřeb, říká britský velvyslanec v Praze

V sobotu ve tři hodiny odpoledne se v britském Windsoru koná pohřeb prince Philipa, který zemřel minulý pátek. Vévoda z Edinburghu požadoval jediné, a to skromný obřad. Řekl to v páteční Snídani s Novou britský velvyslanec Nicholas Archer.

"Princ Philip si přál skromný pohřeb, to přání mu bude splněno. Ceremonie se zúčastní jen úzká rodina. Bude probíhat v kapli ve Windsoru, která je poměrně malá. Venku potom bude průvod, který bude ve vojenském stylu," popsal poslední přání vévody z Edinburghu velvyslanec Archer.

Princ Philip sloužil ve druhé světové válce a jeho posledním přáním byla symbolická rovnováha mezi rodinným a vojenským životem.

Související obsah

"Vévoda z Edinburghu byl velice zábavný muž. Británie ho milovala. Byla to velice významná osobnost," vzpomínal Nicholas Archer na zesnulého prince Philipa. Ten celý svůj život věnoval pomoci druhým, založil několik charitativních organizací a mezi Brity si získal velkou oblibu.

Princ Philip byl také známý pro své žertování. Vtipy byly někdy trochu nekorektní, ale šlo spíše o druh humoru, kterému málokdo porozuměl. Tomu propadla jeho manželka Alžběta II., která se do vévody zamilovala už jako třináctiletá. Princ Philip zemřel minulý pátek po jejím boku v jejich milovaném zámku ve Windsoru.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Jak má proběhnout pohřeb prince Philipa? Toto je předběžný plán. Na video se podívejte zde:


Přímý přenos z této smuteční události začíná v sobotu od 15:20 na TV Nova.

Anna Křenková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz