Domácí

Kamion na Frýdlantsku zablokoval silnici. Kvůli sněhu nemohl vyjet kopec

Na severu Čech v noci na pátek vydatně sněžilo. Sníh způsobil problémy hlavně na Frýdlantsku. V noci tam havaroval kamion ve stoupání na Albrechtickém kopci. Kolos po smyku zablokoval oba jízdní pruhy. V noci se ho nepodařilo vyprostit a záchranné práce tak pokračovaly i dopoledne.

Ani se nechce věřit, že už je po polovině dubna. Ve stoupání na Albrechtickém kopci řidič kamionu ztratil kontrolu nad řízením. "Jel jsem úplně krokem a najednou se to celé se mnou začalo točit. Nemohl jsem dělat vůbec nic," brání se řidič.

Hlavní tah mezi Libercem a Frýdlantem v Čechách byl od té chvíle paralyzovaný. "Stojí tady čtyři kamiony. Bohužel nemůžou vyjet ani nahoru, ani dolu. Musí se počkat na jejich postupný vyproštění," vysvětlil velitel zásahu libereckých hasičů Richard Michna.

Související obsah

Policii nezbývalo, než místo uzavřít a přijíždějící řidiče posílat pryč. Záchranné práce po půlnoci musely hasiči odložit. Řidič neměl zelenou kartu, ani peníze. Čekalo se tak na příjezd majitele kamionu z Polska.

Krátce po osmé hodině ráno se stále připravovalo vyproštění kamionu, který tam stál celou noc. "Teď přijede kolega, zkusíme ho nadzvednout," řekl ráno Miroslav Kunst z odtahové služby. Podle meteorologů může ještě v pátek napadnout na severu Česka dalších až 15 cm sněhu. Pak se začne mírně oteplovat.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz