Zahraničí

Google Earth zavádí novou aplikaci: Lidé mohou cestovat v čase

Google Earth zavádí novou aplikaci: Lidé mohou cestovat v čase
Zdroj: Profimedia

Vrátit se v čase. To je záměr společnosti Google, která nabídne uživateli cestovat o 37 let zpět na libovolné místo na světě. Aplikace je součástí Google Earth.

Fotky z několika milionů satelitů umožní lidem cestovat v čase. Zájmce se tak může podívat, jak vypadal jeho domov před 37 lety nebo sledovat, jak postupně tají ledovce či mizí amazonský prales. Společnost Google používá technologii, kterou využila i pro Google Maps. Tentokrát se ale zaměřuje spíše na geologii a povrch.

Uživatelé mohou aplikaci spustit z jakéhokoliv internetového prohlížeče. Stačí zadat pouze lokalitu a vychutnávat si cestu časem. Jedním z cílů společnosti je upozornit na globální oteplování, které Google Earth ukazuje na příkladech, jako jsou sesuvy písku na americkém poloostrově Cape Cod nebo vysychající Aralské jezero.

Související obsah

Zdokumentována jsou také velká města, která se za posledních 37 let mnohonásobně rozrostla. Krásným příkladem je třeba Dubaj nebo Las Vegas. "Doslova na konečcích prstů máme ty nejlepší obrazy toho, jak se naše planeta mění, ukazuje nám to spoustu věcí," uvedli představitelé společnosti Google. Ta na vývoji nové vymoženosti spolupracovala s Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA), který poskytl několik milionů satelitů.

S vývojem nové aplikace se podařilo prolomit i nový rekord. Uživatel uvidí video, které ho vrátí v čase. To se ale skládá až z 20 milionů gigabytů. "Časosběr se tak stává největším videem o naší planetě, na naší planetě," doplnila společnost.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Internet budoucnosti? Vyhledáváním informací zasadíte strom! Na video se podívejte zde:

Anna Křenková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz