Domácí

Řidiči si zkracují cestu podchodem, chodci nemají kam uhnout

Velkou bezohlednost předvedli někteří řidiči v Pardubicích. Kvůli zavřenému nadjezdu u nemocnice si zkracují cestu podchodem pro pěší. Místo je ale velmi úzké, chodci nemají kam uhnout a hrozí jim tak nebezpečí.

Ve 100 metrů dlouhém podchodu působilo vozidlo jako zjevení. Chodci museli na poslední chvíli uskakovat. "To se člověk úplně vyděsí, jeli tam docela vysokou rychlostí," popsala šokovaná žena.

V uzavřeném prostoru se navíc nedalo dýchat. Výfuk auta abnormálně kouřil. A za ním se zanedlouho vynořilo další, pak se mezi chodci proplétala ještě motorka.

"V jednom dni kamera zaznamenala tři řidiče, kteří si takto zkracovali cestu," řekl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Související obsah

Denně přitom místem projdou davy lidí a je zázrak, že se nikomu ještě nic nestalo. Když se tam člověk potká s autem, jde u zdi pokaždé o centimetry. "Správní orgán může udělit za toto jednání pokutu dva a půl tisíce korun," doplnil Sejkora.

Do podchodu přitom nesmí jezdit ani cyklisté. Po kolizi s nimi už v minulosti došlo na stejném místě k vážným zraněním. Rekonstrukce nadjezdu u nemocnice potrvá ještě několik měsíců. Dá se tedy předpokládat, že u jednoho hazardéra nezůstane.

"Dali jsme podnět na odbor dopravy, aby do této lokality byla umístěna nějaká zábrana," uvedl ředitel městské policie Rostislav Hübl.

Související obsah

Po průjezdu podchodem pod železniční tratí čeká řidiče ještě jízda po chodníku. Situace je o to nebezpečnější, že do stejného místa ústí i cyklostezka.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz