Zahraničí

Zemřela hvězda Harryho Pottera a Peaky Blinders. Podlehla rakovině

Zemřela hvězda Harryho Pottera a Peaky Blinders. Podlehla rakovině
Zdroj: Profimedia

Filmový svět zasáhla smutná zpráva. Zemřela britská herečka Helen McCroryová, kterou proslavily role tety Polly v populárním seriálu Peaky Blinders nebo matky Draca Malfoye v Harrym Potterovi, zahrála si i v bondovce Skyfall. V pouhých 52 letech prohrála boj s rakovinou.

Slavná herečka Helen McCroryová ve věku 52 let podlehla zákeřné rakovině. Smutnou zprávu potvrdil její manžel a rovněž herec Damian Lewis.

"Trhá mi srdce, že musím oznámit, že nádherná a silná žena, kterou Helen McCroryová byla, zemřela po statečném boji s rakovinou. Odešla v teple domova, obklopená láskou přátel a rodiny," napsal na sociálních sítích.

Fanoušci ji naposledy viděli v polovině března v britské ranní televizní show. Potom už se na veřejnosti neobjevila.

"Zemřela tak, jak žila. Nebojácně. Proboha, milujeme ji a víme, jaké máme štěstí, že jsme ji mohli poznat. Byla jako jasná záře. Teď už se rozplyň do vzduchu, maličká," doplnil Lewis.

Související obsah

McCroryová zazářila v Harrym Potterovi jako Narcissa Malfoyová, manželka smrtijeda Luciuse Malfoye a matka Draca Malfoye. Výraznou roli měla v seriálu Peaky Blinders (česky někdo též Gangy z Birminghamu), ve kterém ztvárnila svéráznou tetu Polly. Objevila se i v bondovce Skyfall jako ministryně Clair Dowarová.

Kromě manžela po ní zůstala 14letá dcera Manon a 13letý syn Gulliver.

Helen McCroryová poprvé zazážila jako Malfoyová v Harrym Potterovi a princi dvojí krve. Podívejte se na sestřih všech dílů kouzelnické ságy:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz