Naše Česko

Lidé o víkendu konečně vyrazili na chaty. Některé čekalo nemilé překvapení

Česko má za sebou první sobotu, kdy mohli lidé po týdnech zákazu konečně vyrazit na svoje chaty a chalupy. Přestože počasí zahradničení nepřálo, chatové oblasti byly plné. Lidé využili možnosti uniknout z města a alespoň uvnitř chaty se připravují na sezónu.

Zákaz cestovat na vlastní chatu mimo okres bylo jedno z nejvíce kritizovaných opatření. Pan Jelínek kvůli zákazu místo v přírodě strávil časy nejhorší pandemie mezi nakaženými. "My máme v paneláku šest rodin nakažených. Já jsem tam musel zůstat a nemohl odjet do přírody na chatu," svěřil se televizi Nova.

Když mohl konečně vycestovat z okresu, čekalo ho nepříjemné překvapení. Nehlídanou chatu někdo poškodil a do sklepa se valila spodní voda. "Rozbitý plot, nabouraná branka a ve sklepě voda," popsal spoušť. V sobotu si uvnitř topil, aby z ní vyhnal co nejrychleji vlhkost.

Nehlídané zahrady jsou během pandemie lákadlem pro zloděje – na Břeclavsku ukradli celý zahradní domek. "Já myslel že je to apríl, to hlava nebere," posteskl si okradený pan Straka.

Související obsah

Práci na zahradě počasí moc nepřálo, ale přesto bylo co dělat. Například ostříhat stromy, vyhrabat trávník, posbírat šišky.

Během pandemie se ukázalo, že vlastnit chatu je cesta ke svobodě. Kde nejsou lidé, nehrozí ani nákaza. Za rok proto zdražily o 35 procent. Zakázat cestování na vlastní chatu se už vládě nejspíš nepodaří. Nový pandemický zákon nic takového neumožňuje.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz