Další neštěstí na železnici v Egyptě stálo život 11 pasažérů, když v neděli vykolejil vlak nedaleko Káhiry. Na sto lidí utrpělo zranění.
Vlak jedoucí z hlavního města na sever vykolejil nedlouho po odjezdu u města Banha, informovala zahraniční média.
Čtyři vagóny sjely z trati a tři se převrátily. Jedenáct cestujících nepřežilo, 98 utrpělo zranění, od zlomenin po pohmožděniny. Na místě zasahovalo na 60 sanitek, které je rozvážely do nemocnic v okolí.
Příčinu vykolejení úřady vyšetřují, policie zadržela deset železničářů včetně strojvedoucího a jeho pomocníka.
Na zanedbané egyptské železnici se ročně stanou stovky nehod, některé velmi tragické. Předposlední se stala před třemi týdny v provincii Sohag, kde při srážce osobních vlaků zahynulo 18 lidí a 200 stovky včetně dětí byly zraněny. Mohla za ní hrubá nedbalost zaměstnanců železnice.
Nejtragičtější nehoda z roku 2002 měla 300 obětí, když vypukl požár v nočním vlaku jedoucím z Káhiry.
Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz