Domácí

Jak v 50. letech! Vrbětice slouží jen k udržování strachu, řekl Václav Klaus

Jak v 50. letech! Vrbětice slouží jen k udržování strachu, řekl Václav Klaus
Zdroj: TV Nova

Vykonstruovaný strašák podložený jen měkkými a nepřesvědčivými daty. Exprezident Václava Klaus se takto vyjádřil k oznámení české vlády, že za výbuchem ve Vrběticích mohou být ruští agenti. Opozice naopak požaduje tvrdší postoj vůči Rusku.

"Nevěřil jsem, že se ještě někdy vrátím do padesátých let, byť s opačným znaménkem. Nevěřil jsem, že budu ještě někdy bezmocně bouchat do stolu při poslouchání režimového rozhlasu a výroků našich vrcholných politických představitelů," reagoval v pondělí exprezident Václav Klaus na vrbětickou kauzu.


Má také za to, že kdyby se americkým prezidentem opět stal Donald Trump, tak by žádná kauza nebyla. "Naší vládě a s ní spjaté pseudoopozici dochází, že covidem nelze strašit lidi do nekonečna, a proto zoufale hledaly jiného vykonstruovaného strašáka, který by lidi udržel ve strachu. Vědí dobře, že vylekaným lidem se vládne snadněji. Prosím, už toho nechte. Mělo by Vám jít více o naši zemi než o sebe," dodal Klaus. Celé jeho vyjádření si můžete přečíst zde:

Prohlášení Václava Klause ke kauze Vrbětice

Typ souboru:pdf


V pondělí také po setkání s ministry zahraničí Evropské unie ministr Jan Hamáček (ČSSD), který je dočasně pověřený vedením ministerstva zahraničí, oznámil, že nepovažuje za rozumný nápad vyhoštění ruského velvyslance. "Znamenalo by to konec diplomatických vztahů," uvedl. Rusové také vyhostili zástupce českého velvyslance. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Související obsah


"Pokud nepřijde ze strany vlády na ruské vyhoštění českých diplomatů opravdu tvrdá odezva, která v podstatě zmrazí ruskou 'ambasádu' u nás, bude zřejmé, že pan Petříček musel být z funkce odvolán, aby reakce na teroristický útok ze strany Ruska byla co nejmírnější," reagovala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

"Jestliže nám Rusko vyhostí diplomaty tak, že nám jich v Moskvě zůstane pouze 5, pak jsem pro snížení počtu ruských 'diplomatů' v Praze na stejnou úroveň. Nemá smysl dál hrát podivnou hru na kamarádství tak vzývanou Hradem a některými vládními činiteli v posledních letech," sdělil předseda STAN Vít Rakušan v neděli.

"V souvislosti s obnovením informací po více než 6 letech o výbuchu ve Vrběticích, mám více otázek než odpovědí. Jako právník musím trvat na tom, že důvodné podezření není důkaz a vyhoštění diplomatů je krok, který bude mít reciproční důsledky. Komu to slouží? ČR a EU určitě ne," zveřejnil na twitteru předseda KSČM Vojtěch Filip.

Tiskový brífink ministra Hamáčka ke kauze Vrbětice:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz